MUM 2017 vrcholil Cimrmanovou etapou

startPoslední Cimrmanova etapa uzavřela jubilejní 25. Moravský ultramaraton. Poslední etapa startovala intervalově přímo od Základní školy v Lomnici a běžci od těch pomalejších postupně vyráželi na trať již od 7:00 hod ráno. Jako poslední startoval nejrychlejší a vedoucí běžec Daniel Orálek se kterým na trať vyběhlo také 13 běžců startujících v půlmaratonu. Celkem do etapy odstartovalo 150 běžců včetně těch, kteří absolvovali třetí a závěrečnou etapu v hodnocení MiniMUM. Počasí bylo zpočátku běžecky velmi příznivé s ranní teplotou pod 20°C, v době startu půlmaratonu již bylo 27°C a v okamžiku, kdy běžci dobíhali do cíle, teplota atakovala 30°C.  

Číst dál...

MUM 2017 - Bouřky narušily Bystřickou etapu

IMG 0065Předposlední etapou 25. Moravského ultramaratonu byla etapa Bystřická. Starosta města pan Karel Pačiska převzal nad etapou patronát a osobně etapu z Masarykova náměstí ve dvou vlnách odstartoval. Ještě před startem běžci našli nové zázemí v Domě dětí a mládeže.  Na startu se sešlo celkem 65 startujících. Bystřickou etapu významně ovlivnilo počasí, po typicky letních dnech dorazily bouřky doprovázené nárazy větru a přívalovými srážkami. Tyto nepříznivé povětrností vlivy vyvrcholily v podvečer, kdy řada z pomalejších běžců byla ještě na trase etapy. Sekundární vliv deště se projevil na značení, které se stalo méně zřetelným, v důsledku čehož řada startujících včetně těch nejrychlejších zakufrovala.  Za plného slunečního svitu se teplota během etapy pohybovala okolo 30°C, déšť především v druhé polovině etapy přinesl běžcům příjemné ochlazení.   

Číst dál...

V páté Olešnické etapě MUM padl rekordní čas

IMG 9539Pátou etapou vstoupil 25. Moravský ultramaraton do své druhé poloviny. Etapa byla odstartována od Kulturního domu v Olešnici, patronát převzal starosta města pan Zdeněk Peša. Ve dvou vlnách odstartovalo celkem 71 běžců a běžkyň (vloni 63). Olešnická etapa patří k těm rychlejším především proto, že oproti jiným obsahuje více úseků s asfaltovým povrchem a také proto, že start leží o 170 výškových m výš, než je cíl. Teplota se během etapy držela pod 30°C a dle slov vedoucího běžce Daniela Orálka bylo počasí pro běh příznivé. Otázkou je zda stejně by aktuální počasí vyhodnotili i ostatní běžci, nicméně Dan měl pro takové subjektivní hodnocení i zcela objektivní argument a to byl skvělý dosažený čas 3:08 hod! Tento čas je nejrychlejším v historii Olešnické etapy a překonal i časy z dob legendárních soubojů Dana s Michalem Kovářem na této etapě v letech 2013 – 2015. K velmi rychlému běhu přispěl především výkon druhého běžce v celkovém pořadí Romana Košťáka, který touží po etapovém skalpu Dana.

Číst dál...

Podkategorie

Do startu zbývá

Počet startujicích

ZávodOsob
PulMaraton1
MUM61
MiniMUM34
Etapa73
Etapa54
Etapa4, 51
Etapa43
Etapa313
Etapa2, 51
Etapa23
Etapa1,21
Etapa119