IMG 7738Krátce po slavnostním zahájení, v neděli 2.7.2017 byla odstartována první Lomnická etapa. Tato etapa se běžela pod patronátem starosty městyse Lomnice pana Milana Vojty. Počasí bylo běžecky příznivé, obloha lehce zatažená, teplota na startu pod 20°C, s přibývajícími kilometry se slunce ukazovalo stále častěji a teplota stoupala. Startovní pole 140 běžců a běžkyň (což je o 30 více, než vloni !) bylo kompaktní velmi krátce, v prvním stoupání na Veselí se na čele závodu ještě držela početná skupinka běžců, na první občerstvovací stanici na 8. km však přiběhl osamocený Jiří Čípa, startující zřejmě pouze v první etapě, s náskokem 4 minut. Stejně jako vloni při Bystřické etapě se s nikým moc nevybavoval, po startu to nakopl a běžel si svůj vlastní závod. V cíli jako jediný dosáhl výtečného času pod tři hodiny (2:55 hod) a prokázal skvělou formu. Druhý Daniel Orálek zaběhl čas 3:16 hod a oproti loňsku si polepšil o jednu minutu.

 

Také Dan běžel od druhé občerstvovačky až do cíle zcela osamocen, o další místa se však svedly tuhé souboje. O třetí místo  Michal Glier s Josefem Cackem. Pepa si až do 40. km držel bronzovou pozici, ve finiši byl však lepší Michal časem 3:29 hod. O páté místo svedli souboj Martin Šimunek, Jaroslav Vicher a Martin Šerák, kteří doběhli v uvedeném pořadí s několikavteřinovými odstupy ve výborném čase 3:31 hod. Na osmém až desátém místě se opět s minimálními odstupy časem 3:37 hod seřadila trojice Libor Konečný, Robert Bém a Zbyněk Vondrák. O rostoucí kvantitě závodu již byla zmínka, rostoucí kvalitu letošního ročníku potvrdilo prvních 25 běžců s časem pod 4 hodiny (vloni 21)! Nejrychlejším zahraničním běžcem byl celkem 28. Alexander Alexejev z Ruska časem 4:02 hod. Ultraveterán Pepa Holý i běžící kronika MUM Ivan Ďurkovský zdárně téměř společně dokončili první etapu. Nejstarší účastník letošního MUM Jürgen Kuhlmey z Německa (*1938) a také Andrasz Maczo v pořádku dorazili do cíle.IMG 8149

Mezi ženami zvítězila Tereza Procházková (4:09 hod), před Ivanou Hrdličkovou (4:14 hod) a Karolínou Kohoutkovou (4:18 hod). Nejrychlejší zahraniční běžkyní byla celkově pátá žena Alžběta Tiszová ze Slovenska (4:40 hod), která si na MUM přišla odběhnout maratonskou etapu tak, aby letos v domácích Košicích při mezinárodním maratonu absolvovala svůj 160. maraton. Loňská vítězka MUM Lenka Horáková po trase první etapy postupně zpomalovala a doběhla mezi ženami devátá. Nestárnoucí Sigrid Eichner (*1940) ve druhé polovině etapy taktéž zpomalila, nicméně bok po boku se Sárou Kortyka, která ji vloni doprovázela během 2.000. maratonu, společně v pořádku doběhly do cíle.

Startovní pole v cíli uzavřeli Monika a Dieter Sandelmannovi z Německa. Z celého startovního pole dnes pouze jediná běžkyně neviděla cíl.

Následující druhá Boskovická etapa startuje v pondělí 3.7.2017 tradičně ve dvou vlnách ve 14:00 a 15:00 hod od radnice na Masarykově náměstí, první autobus s běžci vyjíždí od ZŠ v Lomnici na místo startu ve 12:00 hod.

Podrobné výsledky naleznete na www.ultracau.ron.cz

Foto

Zeit zu

Teilnehmern

RennenPersonen
PulMaraton1
MUM61
MiniMUM34
Etapa73
Etapa54
Etapa4, 51
Etapa43
Etapa313
Etapa2, 51
Etapa23
Etapa1,21
Etapa119