• 7 závodů na 7 místech
  • Nové výzvy
  • Osobnosti
    Sigrid Eichner běžela svůj 2000 maraton na MUM 2016
  • Běh v přírodě
  • Nádherná krajina
  • Radost z běhu
  • Souboje
  • Přátelství

Propozice IMG 7233

PřihláškaIMG 7000bw

Úvod

Běžci si mohou vybrat, zda absolvují celý 7etapový závod, nebo zda poběží jen některé etapy, nebo dokonce jen 1 etapu podle zhodnocení své aktuální výkonnosti a časových možností. Novinkou ve 20. ročníku byl tzv. Mini MUM, čili soutěž, do níž se započítají pouze výsledky 3 etap, v 23. ročníku konaném v roce 2015 to budou etapy 1., 4. a 7.

Další novinkou 20. ročníku byl statut "Poco loco run" (tak trochu šílené běhání), který tento závod získal na památku běžce Caballa Blanca (Micah True), takže i 22. ročník je memoriálem Caballa Blanca a propaguje myšlenku "Run free" (velmi volně přeloženo běhej pro volnost, běhej bez hranic), se kterou je spjato rovněž přátelství bez ohledu na národnost či rasu a spojuje běžce s účastníky Ultramaratonu v mexickém měděném kaňonu (více o tom ve filmu Run Free). 

Takže pokud chcete zahájit prázdniny něčím osvěžujícím a pročistit si hlavu, přijďte si mezi nás zaběhat. Čekají vás bohaté zážitky v pěkné přírodě, ve společnosti zajímavých lidí. Jak píší propozice z uplynulých ročníků: "Můžete závod pojmout jako tréninkový tábor spojený s rodinnou dovolenou v krásných oblastech Českomoravské i Drahanské vysočiny".

Po velmi úspěšném jubilejním 20. ročníku se v roce 2015 uskuteční 23. ročník tohoto závodu ve dnech 28. června až 4. července. Tím naváže na svou dlouhodobou tradici. V předchozích ročnících tohoto ultramaratonu sloužila velmi dobře jako zázemí škola v městysi Lomnice (u Tišnova, 25 km severozápadně od Brna) a všechny etapy závodu měly cíl právě před hlavním vchodem do této školy. U organizování MUMu byl v předchozích letech úspěšný ultramaratonec Tomáš Rusek. Organizování počínaje 20. ročníkem zaštiťuje Česká asociace ultramaratonců a organizační výbor, jehož členem je mj. známý brněnský ultramaratonec Daniel Orálek.

Do startu zbývá

Počet startujicích

ZávodOsob
PulMaraton1
MUM61
MiniMUM34
Etapa73
Etapa54
Etapa4, 51
Etapa43
Etapa313
Etapa2, 51
Etapa23
Etapa1,21
Etapa119