Sigrid Eichner běžela svůj 2000 maraton na MUM 2016
  • Přátelství
Propozice 2017IMG 7233

PřihláškaIMG 7000bw

Úvod

Běžci si mohou vybrat, zda absolvují celý 7etapový závod, nebo zda poběží jen některé etapy, nebo dokonce jen 1 etapu podle zhodnocení své aktuální výkonnosti a časových možností. Novinkou ve 20. ročníku byl tzv. Mini MUM, čili soutěž, do níž se započítají pouze výsledky 3 etap, v 23. ročníku konaném v roce 2015 to budou etapy 1., 4. a 7.

Další novinkou 20. ročníku byl statut "Poco loco run" (tak trochu šílené běhání), který tento závod získal na památku běžce Caballa Blanca (Micah True), takže i 22. ročník je memoriálem Caballa Blanca a propaguje myšlenku "Run free" (velmi volně přeloženo běhej pro volnost, běhej bez hranic), se kterou je spjato rovněž přátelství bez ohledu na národnost či rasu a spojuje běžce s účastníky Ultramaratonu v mexickém měděném kaňonu (více o tom ve filmu Run Free).

Takže pokud chcete zahájit prázdniny něčím osvěžujícím a pročistit si hlavu, přijďte si mezi nás zaběhat. Čekají vás bohaté zážitky v pěkné přírodě, ve společnosti zajímavých lidí. Jak píší propozice z uplynulých ročníků: "Můžete závod pojmout jako tréninkový tábor spojený s rodinnou dovolenou v krásných oblastech Českomoravské i Drahanské vysočiny".

Po velmi úspěšném jubilejním 20. ročníku se v roce 2015 uskuteční 23. ročník tohoto závodu ve dnech 28. června až 4. července. Tím naváže na svou dlouhodobou tradici. V předchozích ročnících tohoto ultramaratonu sloužila velmi dobře jako zázemí škola v městysi Lomnice (u Tišnova, 25 km severozápadně od Brna) a všechny etapy závodu měly cíl právě před hlavním vchodem do této školy. U organizování MUMu byl v předchozích letech úspěšný ultramaratonec Tomáš Rusek. Organizování počínaje 20. ročníkem zaštiťuje Česká asociace ultramaratonců a organizační výbor, jehož členem je mj. známý brněnský ultramaratonec Daniel Orálek.